ההבדלים בין תמונה בחינם לבין רכישה ממאגר

רכישה מבנק תמונות

היום ניתן למצוא ברשת בקלות גדולה למדי, כמות עצומה של תמונות שונות, מסוגים שונים ובאיכות משתנה. מספיק לפתוח גוגל, ויקיפדיה או את אחת הרשתות החברתיות, כדי להיות מוצפים במאות אלפי תמונות. אך חשוב להבין כי כל התמונות האלו מוגנות בזכויות יוצרים, כך שמבחינה חוקית ישנו איסור חמור להשתמש בהן ללא רשותו המפורשת של הצלם. מצד שני, ניתן למצוא ברשת מספר מיזמים או אתרי תמונות המציעים תמונות בחינם. תמונות מסוג זה אינן מוגנות בזכויות יוצרים, לכן מבחינה חוקית אין שום סיבה שלא להשתמש בהן. ואכן בוני אתרים רבים, מעצבים גרפיים וכדומה, בוחרים להשתמש בתמונות חינמיות בחלק מהמקרים. אך כאשר ישנו צורך במספר רב של תמונות איכותיות, עדיף תמיד לרכוש תמונות ממאגר תמונות מסודר.

מהם ההבדלים בין תמונה בחינם לבין רכישת תמונות ממאגר?

כאמור, היום ניתן למצוא לא מעט תמונות חינמיות ברשת, אך רובן מוגנות בזכויות יוצרים. לכן מי שלא ירצה לשלם קנס שיכול להגיע על 100,000 ₪, יעדיף לקחת את התמונות שלו ממאגרי תמונות מקצועיים. ניתן למצוא לא מעט מאגרי תמונות המספקים תמונות חינמיות לצד תמונות לרכישה בתשלום. כמו כן, חלק מהמאגרים מספקים חודש ראשון ניסיון בחינם, דבר שמאפשר לכול אחד להוריד את כל התמונות הדרושות לו לצורך פרויקט מסוים. כמו כן, ניתן למצוא מיזמים מיוחדים באינטרנט, המספקים תמונות חינמיות החופשיות מזכויות יוצרים. אך הדרך המקצועית והנוחה ביותר לעבודה, עבור אנשים שכל הזמין צריכים גישה לתמונות איכותיות ומקצועיות, היא להירשם למאגר תמונות מוכר וידוע. מאגר מסוג זה יוכל לספק תמונות מכל סוג ומכל נושא, ברמה הגבוהה ביותר. ניתן למשל למצוא תמונות מבוימות מכל סוג, כך שניתן יהיה להתאים אותן למגוון רחב של נושאים שונים. התמונות כמובן ממוינות, כך שניתן בקלות למצוא את התמונה המתאימה לכם ביותר.

לסיכום, מעצבים גרפיים, בוני אתרים וכל מי שזקוק לכמויות גדולות של תמונות מקצועיות מסוגים שונים אפילו בלוג כלכלה, חייבים לעשות מנוי למאגר תמונות. תמונות אלו ניתנות להורדה באופן חוקי וניתן להשתמש בהן לכל מטרה, לעומת תמונות חינמיות שניתן למצוא ברשת, ובחלק גדול מהמקרים הן מוגנות בזכויות יוצרים.

אולי יעניין אתכם?

הישארו בקשר

הירשמו לניווזלייטר שלנו ונדאג שתישארו מעודכנים בכל עת

Copyright 2020 © All rights Reserved. Design by Elementor